Merkez Mah Uğur Sokak No 12 / A Kağıthane istanbul
0212 210 30 55
0538 485 89 69

Ferforje Balkon Korkuluk

Ferforje, esas olarak küçük miktarlarda (yüzde 1-2) eklenmiş cüruftan (demir cevheri eritme işleminin yan ürünü, genellikle silikon, kükürt, fosfor ve alüminyum oksitlerden oluşan bir yan ürün) oluşan temel demirden oluşur. Ferforje, malzemeyi tekrar tekrar ısıtmak ve onu deforme etmek için aletlerle çalışmak suretiyle yapılır. Örneğin ferforje balkon korkuluk çalışmalarımız da bütün ürünlerimiz usta bir el işçiliğiyle, tasarım ve modellerin sorunsuz bir şekilde ortaya çıkması için itina ve nizamla sizin için çalışıyoruz.

Ferforje Balkon Korkuluk

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Ferforje Balkon Korkuluk

Ferforje, esas olarak küçük miktarlarda (yüzde 1-2) eklenmiş cüruftan (demir cevheri eritme işleminin yan ürünü, genellikle silikon, kükürt, fosfor ve alüminyum oksitlerden oluşan bir yan ürün) oluşan temel demirden oluşur.

Ferforje, malzemeyi tekrar tekrar ısıtmak ve onu deforme etmek için aletlerle çalışmak suretiyle yapılır.

Örneğin ferforje balkon korkuluk çalışmalarımız da bütün ürünlerimiz usta bir el işçiliğiyle, tasarım ve modellerin sorunsuz bir şekilde ortaya çıkması için itina ve nizamla sizin için çalışıyoruz.

Ferforje çok ısınabilir, ısınmasına izin verir, yeniden ısıtılır ve çeşitli şekillerde işlenir - ferforje daha fazla iş görür ve lifli görünüşüyle karakterize edilir.

Ferforje, dökme demirden daha az karbon içerir ve daha yumuşak ve daha sünek olmasını sağlar.  

Aynı zamanda yorgunluğa çok dayanıklıdır; Büyük miktarda basınç uygulanırsa, başarısız olmadan önce büyük miktarda deformasyona uğrayacaktır.

Ürettiğimiz  ferforje balkon korkuluklarında da bu geçerlidir.

Ferforje” terimi genellikle bugün yanlış kullanılmaktadır; kullanılan metalden bağımsız olarak, tarihsel ferforje parçalara benzer tasarımları tanımlamak için yaygın olarak kullanılır.

Soğuk durumda şekillendirilmiş olan yumuşak çelik veya siyah boyalı çelik ve demir parçaların her ikisi de ferforje iş olarak düzenli olarak yanlış etiketlenir.

Ferforje balkon korkulukların boya aşaması ise havuza daldırılarak gerçekleşir.

Bununla birlikte, ferforje olarak tasnif edilmek üzere, bir metal parça, onu ısıtan ve biçime sokan bir demirci tarafından dövülmelidir.

Ferforje balkon korkuluklarımızda ki istenilen motifler ve oymalar demir dövme ustalarımız tarafından sorunsuz bir iş olarak ortaya çıkıyor.

Ferforje, Anadolu yarımadasında (şimdiki adıyla) M.Ö. 2000 yıllarında kullanılmış ve 19. yüzyıl boyunca inşaatta yaygın olarak kullanılmıştır.

Bununla birlikte, 20. yüzyılda metalürji alanındaki ilerlemeler, metal parçaların makineyle şekillendirilmesi ve kaynak yapılması için daha kolay ve daha ucuz hale getirmiştir.

Demirciliğin nispeten pahalı ve zaman alıcı doğası, 1970'lerin ortalarında büyük ölçekli ticari uygulamasının sonunu getirdi.

Bu, günümüzde çoğu gerçek ferforje parçaların ya antika ya da yerel zanaatkârlar tarafından yapılmış özel parçalar olduğunu gösterir.

Usta zanaatkârlarımız tarafından tamamen el işçiliğiyle ortaya çıkan ferforje balkon korkuluk çalışmalarımızı sizlere sunuyoruz.